PC-TUNING

Návštěvní Kniha

Anketa

Novinky ze světa PC

 
 

Fujitsu chce vyrábět disky s kapacitou 5000 GB

Ilustrační foto
foto: Fujitsu Siemens Computer
 

Společnost Fujitsu plánuje při výrobě pevných disků nasadit novou technologii, díky níž bude možné uvést 3,5" harddisky s kapacitou až 5 TB. Firma nicméně nesdělila, kdy takto velké záznamové systémy uvede na trh.

Technologie Fujitsu spočívá ve vytvoření speciálních "nano-prohlubní" na povrchu záznamového média. Průměr jednotlivých děr je "bezprecendentních" 25 nanometrů, uvedli zástupci firmy.

Díky nové technologii bude Fujitsu schopna vyrábět harddisky, které na jeden čtverečný palec uloží jeden terabit informací.

To znamená, že takovýto disk zaznamená na čtverečný palec zhruba pětinásobek toho, co zvládne dnešní nejmodernější harddisk. Teoreticky proto Fujitsu může nabídnout 3,5" disk (klasický pevný disk určený pro osobní počítače) s kapacitou 5 TB, 2,5" disk (disk vhodný pro notebooky) s kapacitou 1,5 TB a konečně 1,8" systém (určený pro kapesní počítače nebo přehrávače) s místem pro asi 500 GB dat.

Dosavadní rekord v oblasti ukládání dat zatím drží společnost Seagate. Inženýrům firmy se podařilo vyrobit prototyp disku, který na jeden čtverečný palec uloží 421 gigabitů dat.

 

Lenovo, vlastník divize IBM, má nový 22" monitor

Zvětšit obrázek

 
 
Firma Lenovo uvedla na český trh 22palcový, širokoúhlý LCD monitor Lenovo D221. Model za necelých deset tisíc bez daně nabízí dobu odezvy rovnou 5 ms a HD rozlišení 1680 x 1050 obrazových bodů.
Technická data D221 LCD
  • 1680 x 1050 maximální rozlišení
  • 16:10 poměr stran
  • 300 cd/m2 jas monitoru
  • 700:1 kontrastní poměr
  • Pozorovací úhly 176/176 stupňů
  • 0.282 mm rozteč obrazových bodů
  • 5 ms doba odezvy
  • Analogový (15 pin D-shell) a digitální (DVI-D) vstup
23.1. 2007 13:20
Parametry displeje budou potěšeni fanoušci počítačových her, filmů, fotografií a zábavy. V moderních počítačových hrách totiž se širokoúhlým monitorem vidíte i prostor, který se standardním monitorem zůstává skryt.
Pro počítačové hry je vhodný i z hlediska odezvy, která činí pouhých 5 ms.
D221 ocení ale také lidé, kteří pracují s tabulkovými procesory, například finanční analytici. V porovnání se standardním 19palcovým monitorem nabídne 22" obrazovka navíc např. 6 dalších sloupců v tabulce.
Širokoúhlé monitory nabízí na rozdíl od běžných monitorů s poměrem úhlopříček 4:3 a 5:4 poměr stran 16:9 a 16:10.
S tím, jak se rozšiřuje nabídka, ceny širokoúhlých LCD klesají a přibývá i softwaru, který umí výhod širšího pohledu využít. Zástupci Lenova se domnívají, že v tomto roce budou širokoúhlé monitory zaujímat zhruba 20 procent z celkového objemu prodaných LCD displejů.

 

 

 

 

 

 

Posledni komentare
24.08.2016 12:22:35: www.dedra-katalogy.cz Dedra Aviváž za bezva cenu, Dedra registrace zdarma - Slevy Dedra
10.04.2015 20:31:32: www.oricosmetics.cz Oriflame registrace www.ori-cosmetics.cz Oriflame katalog www.krasa365.cz Orif...

PRÁVO: Přišel čas zakázat násilné počítačové hry?

Snímek ze hry GTA: San Andreas
foto: Rockstar Games
 

Ve stejný den - 16. ledna - kdy příznivci počítačových her začali nakupovat novou verzi hry World of Warcraft (Svět válečnictví), ministři vnitra a spravedlnosti Evropské unie v Drážďanech jednali, zda v celé Unii hry s násilnými prvky neomezit. Nedohodli se.

Česko, podle ministra vnitra a informatiky Ivana Langra (ODS), pro restrikce není. Pro jsou naopak například Němci, kteří už proti násilí v počítačových hrách vytáhli.

Reagovali tak na střelby ve školách. Poslední případ se stal vloni v listopadu. Sebastian Bosse začal pálit kolem sebe na střední škole v Emsdettenu. Zranil 37 osob, pak se zabil. Podle policie byl závislý na hře Counter-Strike, jež se záhy ocitla na černé listině německých politiků. Přibýt mají další.

Snížit množství násilností v počítačových hrách formou jednotných sankcí ve všech členských státech se nově snaží Evropská unie s eurokomisařem pro spravedlnost a otázky vnitra Italem Frankem Frattinim v čele. Snaží se mimo jiné prosadit jednotné omezení prodeje a tresty pro prodejce agresivních her dětem ve všech 27 zemích EU.

"Česko podobné kroky neplánuje. Je to stejný problém jako násilí na televizních obrazovkách. Kdo určí, co je ještě vyhovující, a co už ne?" uvedl pro Právo Langr. Sám, jak tvrdí, nikdy žádnou počítačovou hru nehrál.

Proti zákazům plánovaným Frattinim je také Daniel Mikšovský, předseda Českomoravského svazu progamingu, zastřešujícího soutěže nejlepších počítačových hráčů. Netradiční zápolení je označováno jako e-sport.

Kombo LG přehrávající HD DVD a Blu-ray je v obchodech

 

LG Super Multi Blue HD Player je na pultech amerických internetových obchodů. Kombo přehrávač, přestože měl před příchodem na trh řadu nemalých problémů, se prodává za 1199 dolarů.

Oficiální prodej Super Multi Blue BH100 začne 1. února 2007. Předobjednávky na přehrávač přijímá například obchodní síť BestBuy. Konkurenční Circuit City již však BH100 nabízet začala za shodnou cenu jako BestBuy, tedy 1199 dolarů.

Sama LG dlouho neměla jasno, pro jaký formát optických médií nové generace vyrobí vlastní přehrávač. Zpočátku uvažovala o samotném Blu-ray systému, v loni v březnu však vývoj jednotky pozastavila a začala se věnovat kombo řešení.

Vývoj komba však nebyl snadný a podle některých zdrojů se LG opět chtěla vrátit k vývoji klasického Blu-ray přehrávače. Podle webu Blu-ray.com měl být tímto čistě Blu-ray zařízením model LG BD100.

Čtyřjádrový čip AMD má být o 40 % rychlejší než konkurence

Šéf marketingu Henri Richard za společnost AMD porovnává nativní čtyřjádro Barcelona (vlevo) se čtyřjádrem Clovertown od Intelu.

Zástupci společnosti Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) ve čtvrtek uvedli, že herní konzoli PlayStation 3 uvedou na evropský a tedy i český trh 23. března za cenu 599 euro. Česká cena 16 810 korun je ekvivalentem evropské ceny přepočítané dnešním kurzem, finální hodnota se však může lišit, dodala firma.

25.1. 2007 11:52

PRAHA - Zástupci SCEE potvrdili, že na trh bude zpočátku uveden pouze model s 60 GB pevným diskem. "Levnější PlayStation 3 s 20 GB harddiskem bude následovat v dalším období tohoto roku podle zákaznického zájmu," uvedla SCEE. 

Pro první období prodeje v rámci Evropy, Afriky, v zemích Středního východu a Australásie bude připraveno milión kusů herní konzole PlayStation 3.

Na konec března slibuje Sony uvést kolem třicítky her pro nejnovější PS 3. Fanoušci by se měli dočkat her Resistance: Fall of Man, MotorStorm, Genji: Days of the Blade nebo gamesky Ridge Racer 7.

Hry pro PS 3 chystají také vydavatelé Electronic Arts, Activision, Namco Bandai, Sega, Take 2, Ubisoft a Vivendi Universal.

PlayStation 3 je zatím nejpokročilejší herní konzolí, která se objevila na trhu. V její výbavě nechybí přehrávač Blu-ray disků, výkonné grafické jádro a unikátní mikroprocesor Cell, jenž experti nazývají "superpočítačem v čipu". [celá zpráva]

Velkou konkurencí PS 3 je konzole Xbox 360 [celá zpráva] z produkce Microsoftu, nezanedbatelný podíl na trhu si již ukousl také herní systém Nintendo Wii. [celá zpráva]

Konzole Sony PlayStation 3 se začala prodávat nejdříve v Japonsku. [celá zpráva] Hráči ji zde přivítali loni v listopadu. Základní model PS 3 vybavený 20 GB pevným diskem se v Japonsku prodává za 550 dolarů (asi 12 100 korun), jeho cena je dvojnásobná ve srovnání s konzolí Nintendo Wii a přibližně o čtvrtinu vyšší než cena systému Microsoft Xbox 360.

 
PC-tuning